Eğitim Expresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eğitim Expresi

yeni öğretmenlere kolaylık sağlamak, staj hakkında bilgi, eğlence, okul öncesi eğitim, ilk öğretim, ortaöğretim, üniversite, eğitim alanındaki yenilikler, eğitim hakkında herşey,

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

gebelikte 13. hafta

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Masal
Admine
Admine
Masal

Kadın
Yaş : 35 Kayıt tarihi : 14/10/08 Mesaj Sayısı : 216 Nerden : İş/Hobiler : Lakap :

gebelikte 13. hafta Vide
MesajKonu: gebelikte 13. hafta   gebelikte 13. hafta Icon_minitimeC.tesi Ekim 18, 2008 6:59 pm

Bebek
Bebeğiniz bu hafta 28 gram (plasenta da bu hafta bebek ile aynı ağırlıkta) 20 dişin tamamı oluştu ve çıkmak için zamanını bekliyor! Artık plasenta yeterince gelişti ve bebeğe oksijen ve gıda temin etmeye ve ayrıca hamileliğin devam etmesine yardımcı olan progesteron ve estriol hormonlarını da üretmeye başladı.
Bebeğin gelişen gözlerini korumak üzere göz kapakları kapandı. Bebeğiniz bu hafta civarında parmağını ağzına götürebilir (ancak emme refleksi henüz gelişmemiştir). Artık kaburgalar gözükmektedir. Karaciğer safra ve pankreas insülin salgılamaya başladı bile.

Anne İkinci üç aylık evreye hoş geldiniz! Genellikle annelerin kendilerini en iyi hissettiği dönem ikinci üç ay olmaktadır. Bu evrede, ilk ayların şikayetleri geçmiş, enerji düzeyi artmış ve hamile olduğunuzu iyice hissetmeye başlamışsınızdır.
Bazı anneler hamileliğini ilan etmek için ilk üç ayın dolmasını beklemiş olabilir. Artık bir bebek sahibi olacağınızı tüm dünyaya ilan etmenin tam zamanı! Diğer anne adaylarının bu haberi yakınları ile nasıl paylaştıklarını bilmek istiyorsanız tıklayın. Hamilelik onlar için de daha gerçek bir hal aldığı için, baba ve diğer aile efradı genellikle bu aydan itibaren daha katılımcı olurlar. Onları katılımcı olmaya teşvik edin.

Baba
Kutlama zamanı! Muhtemelen siz de bu güzel haberi dostlarınızla paylaşmak için bugüne kadar beklediniz. Bu haberi duyurmak üzere özel bir toplantı düzenleyebilirsiniz.
İzleyen üç ay boyunca anne de, siz de çok daha rahat olacaksınız. Annenin hormonları belli bir dengeye kavuştu, henüz karnı fazla büyümedi ve ağırlaşmadı

gebelikte 13. hafta

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası