Eğitim Expresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eğitim Expresi

yeni öğretmenlere kolaylık sağlamak, staj hakkında bilgi, eğlence, okul öncesi eğitim, ilk öğretim, ortaöğretim, üniversite, eğitim alanındaki yenilikler, eğitim hakkında herşey,

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

gebeliğin 17. haftası

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Masal
Admine
Admine
Masal

Kadın
Yaş : 35 Kayıt tarihi : 14/10/08 Mesaj Sayısı : 216 Nerden : İş/Hobiler : Lakap :

gebeliğin 17. haftası Vide
MesajKonu: gebeliğin 17. haftası   gebeliğin 17. haftası Icon_minitimeC.tesi Ekim 18, 2008 7:15 pm

Bebek
Bebek 100 gram ağırlığında ve 12 cm. boyunda. Ancak bu hafta bebeğin cilt altında, onu doğumdan sonra sıcak tutacak ve koruyacak olan kahverengi yağ depolanmaya başladı ve son üç ayda birkaç katman daha yağ depolanacak. Bu yağlar doğumunda bebeğin toplam kilosunun %2-6?sını oluşturacak.
Büyüyen bebeğin ihtiyaçlarını karşılayabilmek üzere bebeğe besin ve oksijen sağlayan ve atıkları temizleyen plasenta da bu hafta büyüyor. Bu hafta bebekte yeni bir yapı teşekkül etmiyor.

Anne
Kan hacminizdeki artış nedeniyle tüm vücut salgılarında bir artış meydana gelebilir. Bu nedenle daha fazla terliyorsanız, burnunuz daha fazla akıntı yapıyorsa ve vajinal akıntılar artmışsa endişe etmeyin, bunların hepsi doğumdan sonra normale dönecektir. Bu haftadan itibaren sizin kilo alımınız da hızlanabilecektir. Bu hafta rahminizin boyu göbek deliğinizin 3-4 santim altından kasık kemiğinize kadardır.
Göğüslerinizin hamileliğinizin başlangıcından bu yana çok değişmiş olduğunu fark edebilirsiniz. Göğüslere daha fazla kan ulaşmakta ve bu da göğüslerin büyümesine ve damarların belirginleşmesine yol açmaktadır. Hamilelik boyunca göğüslerinizi desteklemek üzere bedeninize uygun sutyen kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

Baba
Anne bebeğin hareketlerini hissediyor ama siz henüz bunları ayırmıyor olabilirsiniz. Anne bazen hızla elinizi alıp karnına koyabilir ama siz hiçbir hareket hissetmeyebilirsiniz. Üzülmeyin, bebeğin size bir garezi yok, oyun oynamaya çok küçükken başlıyorlar! Anneyle şakalaşın, elinizi karnına koymaya devam edin, bunlardan birinde aniden küçük bebeğinizin hareketini hissedeceksiniz ve kalbiniz sonsuza kadar çalınmış olacak.

gebeliğin 17. haftası

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası