Eğitim Expresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eğitim Expresi

yeni öğretmenlere kolaylık sağlamak, staj hakkında bilgi, eğlence, okul öncesi eğitim, ilk öğretim, ortaöğretim, üniversite, eğitim alanındaki yenilikler, eğitim hakkında herşey,

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

gebeliğin 25. haftası

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Masal
Admine
Admine
Masal

Kadın
Yaş : 35 Kayıt tarihi : 14/10/08 Mesaj Sayısı : 216 Nerden : İş/Hobiler : Lakap :

gebeliğin 25. haftası Vide
MesajKonu: gebeliğin 25. haftası   gebeliğin 25. haftası Icon_minitimeC.tesi Ekim 18, 2008 7:56 pm

25.Hafta
Bebek
Bebeğinizin incecik tırnakları da dahil tamamen gelişmiş olan elleri artık çevresinde bulunan şeyleri hissedebiliyor. Buna kendi cildi ve hatta göbek kordonu da dahil. Artık parmaklarını yumruk yapacak şekilde bükebiliyor.
Bebeğinizin uykuda ve uyanık olduğu zamanları farketmiş olabilirsiniz. Bebeğin hareketlerini en fazla yatar vaziyette dinlenirken hissedersiniz. Bebeğin işitme duyusu da gelişti ve artık sizin sesinizi duyabiliyor!
Omurga yapıları ?33 omur, 150 eklem ve 1000 bağ- oluşmaya başladı. Akciğerlerdeki kan damarları gelişiyor ve burun delikleri açılmaya başladı.
Bebek yaklaşık 700 gram ağırlığında ve kemiklerin sertleşme süreci devam ediyor.

Anne
Rahminiz bir futbol topu büyüklüğüne ulaştı. Gerek genişleyen rahminizin sindirim sistemine baskı yapması, gerekse progesteron hormonunun midenin boşaltılmasını yavaşlatması (yemeklerin içindeki besin öğelerinin daha iyi ayrıştırılmasını sağlamak üzere) nedeniyle hamilelikte sindirim şikayetlerine sık rastlanır. Sonuç olarak hazımsızlık, mide yanması gibi şikayetler en sevdiğiniz yemeği bile bir kabusa dönüştürebilir. Bu durumda daha sık aralıklarla daha küçük porsiyonlar yemeye ve yağlı ve baharatlı gıdalardan kaçınmaya gayret edin.

Baba
Bebeğiniz artık dış dünyadaki sesleri duymaya başladığına göre, ona dinletmek üzere birkaç güzel müzik CD?si almaya ne dersiniz? Bu CD?leri annenin karnına koyacağınız kulaklıktan bebeğinize dinletebilirsiniz. Ayrıca onunla bol bol sohbet etmeyi de unutmayın. Araştırmalar bebeklerin anne karnındayken sık sık duydukları sesleri doğduktan sonra da hatırladıklarını ve bu seslerin onları rahatlattığını ortaya koydu.

gebeliğin 25. haftası

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası