Eğitim Expresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eğitim Expresi

yeni öğretmenlere kolaylık sağlamak, staj hakkında bilgi, eğlence, okul öncesi eğitim, ilk öğretim, ortaöğretim, üniversite, eğitim alanındaki yenilikler, eğitim hakkında herşey,

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

3. AYLIK BİR BEBEK NELER YAPABİLİR

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
CelestiaL
Admine
Admine
CelestiaL

Kadın
Yaş : 37 Kayıt tarihi : 14/10/08 Mesaj Sayısı : 159 Nerden : İş/Hobiler : Lakap :

3. AYLIK BİR BEBEK NELER YAPABİLİR Vide
MesajKonu: 3. AYLIK BİR BEBEK NELER YAPABİLİR   3. AYLIK BİR BEBEK NELER YAPABİLİR Icon_minitimeC.tesi Ekim 18, 2008 10:24 pm

● Sesler çıkarır, mimiklerle cilve yapar, dış dünya ile ilişkisi gelişir. Daha az ağlar.

● Yalnız bırakılırsa protesto eder. Sosyal olmak ister. Yanında birinin varlığı onu mutlu eder.

● Farklı renk ve oyuncaklardan hoşlanır. Özellikle çıngıraklar ilgisini çeker.

● Uzattığınız nesnelere uzanır, onları yakalayabilir ve birkaç saniye tutabilir.

● Gözünün önünde yavaş hareket ettirdiğiniz oyuncağı bir yandan diğer yana kadar izleyebilir. Sadece gözüyle izlemek, görmek için kafasını da nesneyi götürdüğünüz yana çevirir.

● Yüzükoyun yatarken dirseklerinden destek alarak başını kaldırabilir.

● 7-8 saat beslenmeden gece uykusu uyuyabilir.

(ALINTI)
CelestiaL
Admine
Admine
CelestiaL

Kadın
Yaş : 37 Kayıt tarihi : 14/10/08 Mesaj Sayısı : 159 Nerden : İş/Hobiler : Lakap :

3. AYLIK BİR BEBEK NELER YAPABİLİR Vide
MesajKonu: Geri: 3. AYLIK BİR BEBEK NELER YAPABİLİR   3. AYLIK BİR BEBEK NELER YAPABİLİR Icon_minitimeSalı Kas. 11, 2008 9:52 pm

• Yakınlarını tanımaya ve ayırt etmeye başlar.
• Kolayca güler.
• Ağlamalar azalır.
• Seslere ses çıkartarak karşılık verir.
• Anne ve babasına farklı davranır: yanındayken onların dikkatini çekmeye çalışır
• Karın üstü yatarken kol ve dirseklerinin üzerinde vücudunu kaldırır ve bu şekilde 5-10 saniye kadar durur.
• Destekle kucakta oturabilir.
• Yüz ifadesi ve çıkardığı sesler güçlenir.
• Kucağa alınırken tüm vücudunu toplar.
• Yakalama refleksi kaybolur; elleri genelde açık durur.
• Elleriyle yüzünü, gözlerini ve ağzını keşfetmeye çalışır.
• Bir oyuncağı tutmak ve sallamak ister.
• Bir nesneyi gözünün bir ucundan diğerine kadar takip edebilir.
• Sesleri, dışarıdan duyduğu şeylere tepki olarak değil, kendi içinden gelenlere tepki olarak çıkarmaktadır.
• El ve kollarını daha çok hareket ettirir.
• Nesnelere vurabilir.
• Yaptığı hareketlerden ödül bekleyerek hafızasını kullanmaya başladığını gösterir.
• Başını ve boynunu çevirerek sesin kaynağını arar.
• Dinlemek için emmeyi bırakır.
• Konuşma seslerini diğer seslerden ayırt eder.

webanne.com

3. AYLIK BİR BEBEK NELER YAPABİLİR 973302

3. AYLIK BİR BEBEK NELER YAPABİLİR

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası