Eğitim Expresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eğitim Expresi

yeni öğretmenlere kolaylık sağlamak, staj hakkında bilgi, eğlence, okul öncesi eğitim, ilk öğretim, ortaöğretim, üniversite, eğitim alanındaki yenilikler, eğitim hakkında herşey,

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

otizme nasıl tanı konur ??

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Masal
Admine
Admine
Masal

Kadın
Yaş : 35 Kayıt tarihi : 14/10/08 Mesaj Sayısı : 216 Nerden : İş/Hobiler : Lakap :

otizme nasıl tanı konur ?? Vide
MesajKonu: otizme nasıl tanı konur ??   otizme nasıl tanı konur ?? Icon_minitimePerş. Ekim 30, 2008 7:14 pm

Otizme Nasıl Tanı Konur?

Otizmin kesin tanısı için kullanılan belirli bir yöntem yoktur. Gözleme dayanarak ve aileden alınan bilgilere göre tanı konur. Otistik çocuklar aşağıdaki belirtileri gösterebilirler. Belirtilerin tamamının bir çocukta görülmesi şart değildir. Otistik çocuklar bu davranışları hafiften ağıra değişen ölçülerde ve değişik kombinasyonlarda sergileyebilirler. Belirtilerin bazıları zaman içinde kaybolup, bazıları da yine zaman içinde ortaya çıkabilirler.

*

İlgisizdir.
*

Gereksinimlerini bir yetişkinin elini kullanarak ifade eder.
*

Ekolalisi vardır. (kendisine söylenenleri papağan gibi yineler)
*

Uygunsuz gülme ve kıkırdamaları vardır.
*

Göz teması yoktur veya kısıtlıdır.
*

Oyunlara bir yetişkinin yardımı ve ısrarı ile katılır.
*

Başka çocuklarla oynamaz.
*

Hayal gücüne dayanan, yaratıcı oyunlar oynamaz.
*

Tek bir konu hakkında durmadan konuşur.
*

Nesneleri çevirir veya döndürür.
*

Bazıları sosyal beceri gerektirmeyen faaliyetlerde çok başarılıdır. (müzik, boz-yap oyunları gibi)
*

Değişiklikten hoşlanmaz.

otizme nasıl tanı konur ??

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası